Imali smo goste

- COMENIUS

MULTILATERALNO ŠKOLSKO PARTNERSTVO

21. - 26. 5. 2012.

gosti naše škole su učenici i profesori iz Češke, Italije, Litve, Poljske i Turske.

FOTOGRAFIJE MOŽETE POGLEDATI U FOTO GALERIJI

Comenius multilateral school partnership

Join hands and hug Europe

3rd meeting: Zagreb, May 21-25

3. Comenius susret u Zagrebu Join hands and be creative

3. Comenius susret pod nazivom Let's join hands and be creative održan je u Zagrebu, od 21. do 25. svibnja 2012. godine. Susretu je nazočilo 48 sudionika uključujući učenike, ravnatelje i profesore iz  partnerskih zemalja Češke, Italije, Litve, Poljske i Turske.

Domaćin susreta bila je OŠ Žitnjak, koordinator projekta Join hands and hug Europe (multilateralno Comenius partnerstvo)..

21.svibnja ravnatelj i nekoliko profesora dočekalo je goste u zračnoj luci Pleso.

Gosti iz Turske posjetili su zagrebačku džamiju u pratnji ravnatelja i nekoliko učitelja uključujući i Alena Kotorića, islamskog vjeroučitelja.

Svi gosti boravili su u hotelu Meridijan 16 osim 12 učenika koji su bili smješteni u obiteljima učenika OŠ Žitnjak.

Službeni program započeo je u 19 sati priredbom dobrodošlice, a zatim se druženje nastavilo uz večeru do 22 sata. Na samom početku svečane priredbe ravnatelj škole gosp. Tomislav Barun, prof. i gđa. Katarina Milković, prof., stručna savjetnica iz Gradskog ureda za obrazovanje, kulturu i sport, pozdravili su goste i zaželjeli im dobrodošlicu, a zatim su učenici OŠ Žitnjak pokazali svoja glazbena i plesna umijeća samostalnim nastupom ili nastupom u Pjevačkom zboru, folklornom ansamblu Preslica, akrobatskom klubu Mega rock itd.

U utorak i srijedu radni dio programa trajao je od 08:30 do 11:30. Nakon uvodnih aktivnosti ( tzv. ice breakers ili ledolomci) čiji je cilj potaknuti međusobno upoznavanje i zbližavanje, učenici su sudjelovali u kreativnim radionicama koje su vodili profesori iz OŠ Žitnjak: Ana Vasiljev, Vesna Horvat Kovačec, Sandra Maglov, Margareta Milačić te akademski slikar Frane Rogić iz ateljea Žitnjak, koji se rado odazvao pozivu Škole. U srijedu su učenice i profesorica likovne kulture, gđa. Özlem Şenyüz, iz partnerske škole iz Ankare,  svim sudionicima susreta prezentirali drevnu tursku tehniku slikanja na vodi Ebru koja je oduševila sve nazočne.

Tema susreta za profesore bila je Kreativne metode u nastavi engleskog jezika. Cilj je bio razmjenjivati praktične metode i materijale vezane uz nastavu stranih jezika. Radionice za profesore su održale profesorice engleskog jezika: Michela Chiappini iz Italije, Ivana Čale iz OŠ Žitnjak te Paula Vranković, koautorica udžbenika za engleski jezik Building Blocks.

Nakon predavanja o hrvatskoj kulturi koje je održala profesorica povijesti gđa. Margita Madunić Kaniški za učenike i profesore, održan je kviz na engleskom jeziku koji su vodili učenici 7.d razreda  OŠ Žitnjak, Kristina Jagić i Patrik Lukanović, a u kojem su sudjelovali učenici iz partnerskih zemalja.

Sudionici su također imali priliku razgledati školu, učionice, nazočiti nastavi. Prilikom posjeta razredima tijekom nastave gosti su darovali učenicima tipične slatkiše iz svoje zemlje.

Nakon radnog dijela 22. i 23. svibnja organizirani su poludnevni izleti: razgledavanje Zagreba i Samobora 22.05. te dvorca Trakošćan i Varaždina 23.05. 24. svibnja organiziran je cjelodnevni izlet na otok Krk tijekom kojeg su  gosti u pratnji turističkog vodiča posjetili i razgledali grad Krk, otočić Košljun, Vrbnik, muzej u Jurandvoru i Basku. Zahvaljujući sunčanom vremenu toga dana neki su se gosti kupali, a zatim su učenici na plaži igrali odbojku.

23. svibnja zamjenica gradonačelnika gđa. Jelena Pavičić Vukičević primila je sve sudionike Comenius susreta u Gradskoj upravi i zaželila je gostima dobrodošlicu i ugodan boravak u Zagrebu i Hrvatskoj.

Ivana Čale,prof.

Title:                                       Let's join hands and be creative

Monday      21/05/2012    Opening session

Concert

Welcome dinner

Tuesday     22/05/2012

Programme for teachers

Creative methodology in ELT

Programme for pupils

Let's join hands and be creative

Ivana Čale

Pronunciation games and activities

Workshop

Ana Vasiljev and Vesna Horvat Kovačec

Ice-breakers

Break

Paula Vranković

Beyond the language frame

Sandra Maglov

Arts and crafts

Coffee break

Margita Madunić,

Croatian culture (25 mins)

Quiz about Croatia (20 mins)

Moderator: Drago Čavlović

Hosts: pupils Kristina Jagić, Patrik Lukanović

Lunch

Afternoon

Sightseeing: Zagreb, Samobor

Dinner in school 20.00-21.00

Wednesday 23/05/2012

Michella Chiappini

Translation as a bridge among cultures

Margareta Milačić, Frane Rogić

Workshop (Art)

10.00 – 11.00       Meeting the Mayor of Zagreb Mr. Bandic

Lunch

Afternoon

Sightseeing: Trakošćan, Varaždin

Dinner: 19:30-20:30

Thursday  24/05/2012          Excursion to the island of Krk   Departure at 05:30

objavio: Katica Kušan   datum: 16. 5. 2012.